hír
Csónakból és vízibicikliből nézhetjük a Macskafogót, a Liza, a rókatündért, az Indul a bakterházat és más magyar filmeket augusztus 1-5. között a…
továbbmagazin
Róka helyett baljós lepke, Japán helyett India. Kíváncsiak voltunk, magyar szemmel mennyire élvezhető Ujj-Mészáros Károly fekete komédiájának…
továbbhír
Tavaly nyáron adtunk hírt róla, hogy Indiában felfigyeltek a Liza, a rókatündérre, Ujj Mészáros Károly romantikus, bűnügyi meséjére, majd a magyar…
továbbhír
Ujj Mészáros Károly romantikus fantasyje még 2020-ban is képes meglepetést okozni, Bollywood is felfigyelt a szerelemre vágyó, otthonát egy japán…
továbbmagazin
A végéhez értünk az elmúlt tíz év kimagasló mozgóképes teljesítményeit összegző sorozatunknak. A kisfilmek és a dokumentumfilmek után a 2010 és 2019…
továbbmagazin
Balsai Móni bájos rókatündérből alvilági maffiafeleséggé válik, Makk Károly szenvedélyes asszonyokkal foglalkozik Oscar-jelölt filmjében, Fábri…
továbbpodcast
A Liza a rókatündérrel álomszerű rajtot vett, majd elhatározta, hogy a következő munkája nagyon más lesz. Mesélt arról, hogy mi a leglélekpróbálóbb…
továbbhír
A ma kezdődő 41. Denveri Filmfesztivál fókuszában idén a magyar film áll, emellett San Franciscóban november 2-án kezdődik a Magyar Filmfesztivál.
továbbhír
A Liza, a rókatündér rendezője szeptember 14-én mutatja be Büszkeség és balítélet adaptációját a Centrál színházban. A darab érdekessége, hogy két…
továbbmagazin
A Corvin Plaza tetőteraszára költözött a Budapest Rooftop Cinema, így a Filmhu és a Magyar Nemzeti Filmarchívum közös vetítéssorozata is, kedd este…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié